OLYMPIC WATCH OLYMPIC WATCHOLYMPIC WATCH
ČeskyEnglish
O nás
Dokumenty
Témata
Události
Zapojte se
Odkazy

11.04.2008

Demonstrace na podporu odvahy českých sportovců v oblasti lidských práv

Ve čtvrtek 24. dubna 2008 od 14:00 do 21:00 hodin se u příležitosti zasedání Českého olympijského výboru a sportovních svazů koná shromáždění na podporu lidských práv v Číně a Tibetu. Akce se koná v Praze 1, Opletalově ulici (mezi Hlavním nádražím a budovou Autoklubu), kde v tomto čase budou zasedat delegáti sportovních svazů v ČR. Podpořte svojí účastí odvahu Českého olympijského výboru a našich sportovců v protestech proti porušování lidských práv v Číně a Tibetu!

12.05.2005

Pančhenlama unesen už před deseti lety

V úterý 17. května 2005 to bude přesně deset let, co byl čínskými komunisty unesen malý chlapec, jedenáctý tibetský pančhenlama, Gendün Čhökji Ňima. Stalo se tak pouhé tři dny poté, co byl podle tradice rozpoznán jako převtělení desátého pančhenlamy. V té době šestiletý chlapec byl dlouhou dobu pravděpodobně nejmladším politickým vězněm světa. 17. května 2005 si lidé po celém světě připomenou jeho osud v rámci Celosvětové vigilie pro pančhenlamu. Akce se koná i v Praze díky aktivitě sdružení Lungta. Olympic Watch vyzývá své příznivce, aby se k vigilii připojili.

07.03.2005

Svoboda pro Tibet, záchrana pro Tibet

10. březen 2005 přináší 46. výročí tibetského povstání, které potlačila komunistická Čína a její „Lidově-osvobozenecká armáda“. Jako každý rok se Olympic Watch připojuje k památce 10. března a zve své příznivce na demonstrace a vzpomínkové akce pro Tibet v jejich okolí, jako je například celoevropská demonstrace pro Tibet v Berlíně (12. března 2005).

28.05.2004

Vigilie za oběti masakru na Tchien-an-men: 3. června, 19:00

Ve čtvrtek 3. června se v 19:00 v různých časových pásmech po celém světě rozsvítí svíčky na oknech lidí, kteří si připomenou patnácté výročí masakru v centru Pekingu. To je ambicí mezinárodní akce Global Tiananmen Vigil, kterou dnes vyhlásila organizace Olympic Watch spolu s pěti mezinárodními partnery.

26.02.2004

Vzpomínka na svobodný Tibet

10. března 2004 si lidé po celém světě připomenou 45. výročí tibetského povstání, které bylo brutálně potlačeno čínskou komunistickou armádou. Útlak v Tibetu bohužel není jen věcí minulosti. Peking udržuje – a v některých oblastech zesiluje – tlak, který má podmanit kulturně a nábožensky jedinečný tibetský lid. Olympic Watch se také letos připojuje ke vzpomínkovým akcím.

21.01.2004

Novoroční přání od Olympic Watch

Jan Ruml, předseda výboru Olympic Watch, natočil pro globální čínskou televizní stanici NTDTV při příležitosti lunárního nového roku následující pozdrav.

Webdesign and webhosting: NETservis, s.r.o. - prezentace, www stránky, design, flash, internet