OLYMPIC WATCH OLYMPIC WATCHOLYMPIC WATCH
ČeskyEnglish
O nás
Dokumenty
Témata
Události
Zapojte se
Odkazy

Poslání

Posláním Olympic Watch je monitorovat situaci na poli lidských práv v Čínské lidové republice před olympijskými hrami 2008 a vést kampaň, která by dosáhla positivních změn v životech lidí v Číně.

Původní manifest se vyjadřuje především ke čtyřem otázkám: pokračující persekuci demokratické opozice pekingského režimu; omezování svobody slova a přístupu k informacím; trestem smrti v prostředí, kde se nedostává spravedlivých procesů; a politikou pekingské vlády vůči Tibetu a Tchaj-wanu. Tato témata nadále chápeme jako klíčová, jelikož změna v těchto oblastech může nejspíše přinést zlepšení i jinde; pozornost ovšem věnujeme i dalším problémům, jako jsou náboženské svobody, politika potratů, tábory nucené práce atd.

Náplní naší práce je jak obecné sledování situace, tak intervence ve specifických případech porušování lidských práv. Činíme tak veřejným aktivismem i budováním podpory pro lidská práva a demokracii v Číně mezi významnými osobnostmi a institucemi.

Olympic Watch byl založen v Praze roku 2001 v reakci na rozhodnutí MOV, kterým bylo Pekingu uděleno pořadatelství olympijských her 2008. Na základě původní iniciativy senátorů Jana Rumla a Michaela Žantovského a pana Karla Schwarzenberga tvoří dnes mezinárodní výbor třináct osobností ze šesti zemí světa.

Olympic Watch (Výbor pro olympijské hry 2008 ve svobodné a demokratické zemi) je zaregistrován v České republice jako nezisková nevládní organizace (občanské sdružení).

Webdesign and webhosting: NETservis, s.r.o. - prezentace, www stránky, design, flash, internet