OLYMPIC WATCH OLYMPIC WATCHOLYMPIC WATCH
ČeskyEnglish
O nás
Dokumenty
Témata
Události
Zapojte se
Odkazy

Urgentní akce: Tändzin Deleg Rinpočhe


Světlo pro Tändzin Deleg Rinpočheho - úterý 9. března 2004

0 Olympic Watch se připojuje k celosvětové kampani na záchranu tibetského politického vězně, Tändzin Deleg Rinpočheho, čekajícího na popravu. Olympic Watch koordinuje kampaň v České republice spolu se sdružením Lungta.

Tändzin Deleg Rinpočhe (Tenzin Delek Rinpoche), uznávaný buddhistický učitel, byl odsouzen k trestu smrti v nespravedlivém procesu v prosinci 2002 a může být popraven už v dubnu 2004. Tändzin Deleg Rinpočhe se nejspíše stal obětí orgánů ČLR kvůli svým pokojným komunitním a náboženským aktivitám. Nemohl si vybrat svého právního zástupce a jeho proces byl uzavřen pro veřejnost.

Olympic Watch vyzývá své příznivce, aby se této kampaně zúčastnili tím, že napíší vládě Čínské lidové republiky a budou požadovat:
  • Okamžité propuštění Tändzin Deleg Rinpočheho a dalších zadržených v souvislosti s tímto případem
  • Vyšetření zpráv o mučení, krutém zacházení a nespravedlivých procesech v tomto a dalších případech v provincii S`-čchuan a v Tibetu
  • Respektování mezinárodních právních standardů pro lidská práva
Adresa:
Mr. Li Zhaoxing
Minister of Foreign Affairs
No. 2
Chaoyangmen Nandajie
Chaoyang District
Beijing
100701
People's Republic of China

Žádáme Vás také, abyste napsali české vládě (vládě své země), a vyzvali ji, aby tento problém řešila s vládou Čínské lidové republiky diplomatickými kanály. 10. prosince 2003 o to vládu ČR požádalo celkem šest organizací zabývajících se lidskými právy v dopise ministru zahraničí Cyrilu Svobodovi.

Lungta a Olympic Watch v rámci své společné kampaně připravily zvláštní webovou stránku, na níž se můžete dovědět více například o dalších možnostech své účasti v kampani a o pozadí případu.
Webdesign and webhosting: NETservis, s.r.o. - prezentace, www stránky, design, flash, internet