OLYMPIC WATCH OLYMPIC WATCHOLYMPIC WATCH
ČeskyEnglish
O nás
Dokumenty
Témata
Události
Zapojte se
Odkazy

Zastavte obchod se zbraněmi EU-Čína, nerušte embargo!

Zasáhnou příště na Tchien-an-men tanky z EU?
Olympic Watch obdržel informace, že Evropská unie vážně zvažuje zrušení embarga na vývoz zbraní do Čínské lidové republiky, které uvalila v reakci na masakr na Tchien-an-men v roce 1989. Vyzýváme všechny, kteří podporují lidská práva Číňanů a Tibeťanů a mír ve Východní Asii, aby okamžitě protestovali u vlád členských států EU. O této otázce bude jednat Summit EU-Čína 8. prosince a Evropská rada 16. prosince 2004.

Zasáhnou příště na Tchien-an-men tanky z EU?

Přes veškeré sliby při kandidatuře na pořádání OH 2008 pekingský režim nadále hrubě porušuje lidská práva lidí v pevninské Číně i v Tibetu. Odmítá ratifikovat a implementovat Mezinárodní pakt o občanských a politických právech. Udržuje těsné vztahy s dalšími zločineckými režimy, jako je Barma, Kuba, Severní Korea a Súdán, a vyhrožuje invazí na demokratický Tchaj-wan. Ukončení zákazu obchodu se zbraněmi by bylo obzvláště cynické letos, kdy si připomínáme 45. výročí tibetského povstání a 15. výročí protestů na Tchian-an-men, které byly v obou případech brutálně potlačeny právě tou armádou, kterou by brzy mohla EU zásobovat zbraněmi.

Piště prosím ministrům zahraničí členských států EU. Kontaktní informace ministrů států, které jsou v této otázce klíčové, jsme připojili níže spolu s návrhem textu dopisu v angličtině. Své dopisy prosím piště slušně, přátelsky a přesvědčivě. Děkujeme.

Česká republika:
Mr. Cyril Svoboda
fax: +420 224 182 041
email: ministr@mzv.cz

Dánsko:
Mr. Per Stig Moeller
fax: +45 32 54 05 33
email: um@um.dk

Francie:
Mr. Michel Barnier
fax: + 33 1 43 17 53 53
email (form): http://www.diplomatie.gouv.fr/courrier/default.asp?lang=gb

Itálie:
Mr. Gianfranco Fini
fax: +39 06.3236210
email: relazioni.pubblico@esteri.it

Německo:
Mr. Joschka Fischer
fax: +49-30-5000-3402
email: poststelle@auswaertiges-amt.de

Nizozemí:
Mr. Bernard Bot
fax: +31 70 3484848
email: dvl-info@minbuza.nl

Polsko:
Mr. Wlodzimierz Cimoszewicz
fax: +48 22 253 9000
email: sm@msz.gov.pl

Rakousko:
Ms. Ursula Plassnik
fax: +43 (5) 01159-0
email (form): http://www.bmaa.gv.at/view.php3?f_id=1438&LNG=en&version=

Slovensko:
Mr. Eduard Kukan
fax: +421 2 5978 3009
email: infopublic@foreign.gov.sk

Španělsko:
Mr. Miguel Angel Moratinos Cuyabe
fax: +34 91 379 97 00
email: ministro@mae.es

Velká Británie:
Mr. Jack Straw
fax: +44 20 7008 1500
email: ministereurope@fco.gov.uk

Návrh textu dopisu v angličtině:

Your Excellency,

I am concerned to hear that the European Union is about to consider lifting the embargo on arms trade with the People's Republic of China. I respectfully urge you to vote against such a move.
I believe lifting the ban would be premature, harmful, and outright cynical as:
  • This year, we have commemorated the 45th anniversary of the Tibetan people's uprising against the occupation by the Chinese communist army and the 15th anniversary of the Tiananmen crimes against humanity that were never properly investigated or prosecuted and were perpetrated by the very army that EU would supply weapons to.
  • As you read this plea, the People's Republic of China is mounting its military threats against the democratic Republic of China on Taiwan. On the other hand, it maintains close working relations with many totalitarian governments, such as the ones of Burma, Cuba, North Korea, and Sudan.
  • The Beijing regime continues to delay the ratification and implementation of the International Covenant on Civil and Political Rights. The people of China are therefore not protected against similar brutal attacks by the "People's Liberation Army".
Your Excellency, I believe you will take all possible steps to prevent EU arms from hurting innocent people in China, Tibet, and Taiwan. I urge you to continue raising human rights concerns with the Beijing government and, in order to make Europe's stance effective, to maintain the arms trade ban until true reforms take place in China.

Sincerely,

(jméno, adresa)
Webdesign and webhosting: NETservis, s.r.o. - prezentace, www stránky, design, flash, internet